Giriş SayfasıSık Kullanılanlara Ekle Share to Facebook
HakkımızdaReferanslarımızTeknik BilgilerBize Ulaşın!
ProjelerSatışta OlanlarBize Ulaşın!

Geleneksel baba mesleğimiz olan marangoz ve mobilyacılıkla iş hayatıma başladım. Türk İslam sanatı olan sedefkarlık ve kündekari tekniği uygulamalarına geçişim 1983 yılında Yapı Kredi Bankası Kazım Taşkent Sanat Galerisi’nde açmış olduğum ilk kişisel sergiyle başlamış oldu. Daha sonra Sedefkar Restorasyon Ltd. Şti. birçok tarihi eser restorasyonunda bulundu ve bu çalışmaların en önemlileri: Eminönü Yeni Cami, Sultan Ahmet Cami, Eyüp Sultan Türbesi ve İkinci Beyazıt Türbesidir. Restorasyon işlerinin yanı sıra firmamızda geleneksel teknik malzeme ve işçilikle yeni yapılmakta olan camilerin kapı, minber, mihrap ve kürsü gibi ahşap donanımlarını kündekari, sedef kakma ve ahşap kakma tekniği kullanarak yapmaktayız.

Çalışma alanlarımız cami ve türbeler başta olmak üzere saraylar, tarihi sivil yapılar ve tüm eski eserleri kapsamaktadır.

Firmamızın yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğu yeni ve eski toplam 1500 adedin üzerinde eser bulunmaktadır. Yurt dışında yaptığımız projelere örnek vermemiz gerekirse; Almanya Gersthofen Camii, Bulgaristan Filibe Cuma Camii en önemli çalışmalarımız arasında yer almaktadır.